تست MMPI-2

تست MMPI-2

Minnesota Multiphasic Personality Inventory


تست شخصیتی چندوجهی مینه‌سوتا

تست MMPI-2

Minnesota Multiphasic Personality Inventory


تست شخصیتی چندوجهی مینه‌سوتا

 • 370
  تعداد سؤال‌ها
 • 45 دقیقه
  زمان اجرا
 • 141
  تعداد اجرا
 • 370
  تعداد سؤال‌ها
 • 45 دقیقه
  زمان اجرا
 • 141
  تعداد اجرا
هدف

ارزیابی و شناسایی مشکلات سلامت روان در بزرگسالان (18 سال به بالا)

مبلغ آزمون بعد از پاسخ به سؤالات (و قبل از نمایش خروجی آزمون) از شما دریافت خواهد شد. توجه : درصورت تمایل می‌توانید هم‌اکنون نسبت به اشتراک خود در سایت اقدام نمایید (از طریق منوی کاربری - خرید اشتراک). دراینصورت با اجرای همه‌ی آزمون‌های سایت تا پایان اشتراک، از شما مبلغی بابت آن دریافت نخواهد شد.

خروجی این آزمون به مراجع ارائه نمی‌شود؛ مستقیم برای کارشناس مرتبط ارسال خواهد شد و تفسیر ایشان از طریق صفحه پرسش‌وپاسخ جدید برای شما ارسال خواهد شد. مبلغ آزمون، شامل تفسیر توسط کارشناس هم می‌باشد.

آزمون (MMPI)، نخستین بار در سال 1943 منتشر شد. مؤلفان آزمون، «استارک هاتاوی» و «چارلی مک کینلی» که در بیمارستان‌های دانشگاه مینه‌سوتا مشغول کار بودند، انتظار داشتند که MMPI برای ارزیابی‌های تشخیصی معمول، ابزار سودمندی باشد. مسیولیت اصلی روانشناسان و روان‌پزشکان در دهه 30 و 40 میلادی تعیین برچسب‌های تشخیصی مناسب برای مراجعه‌کنندگان بود. مؤلفان پرسشنامه به منظور ساختن مقیاس‌های مختلف، برخلاف تکنیک متداول آن زمان یعنی کلید یابی منطقی، از روش کلید یابی تجربی استفاده کردند. آن‌ها طیف گسترده‌ای از گزاره‌هایی را که بیانگر شخصیت بودند، از منابعی چون گزارش‌ها و شرح‌حال‌های روان‌شناختی و روان‌پزشکی، کتاب‌های درسی و نگرش سنج‌های شخصی و اجتماعی انتخاب کردند. این آزمون پس از انتشار، در سال 1989 مورد تجدیدنظر عمده قرار گرفت و پس از آن هیچ‌گاه مورد تجدیدنظر قرار نگرفت.
 

پرسشنامه شخصیتی چندوجهی مینه‌سوتا (MMPI)، پرمصرف‌ترین پرسشنامه، به منظور ارزیابی شخصیت و مشکلات سلامت روان بزرگسالان در جهان است و بیش از ده هزار منبع تحقیقی در مورد آن منتشر شده است. این آزمون در مراکز بهداشت روانی سرپایی و بستری، مراکز پزشکی و کانون‌های اصلاح و تربیت به کار می‌رود. علاوه بر این، در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر کاربرد این آزمون برای گزینش کارکنان مشاغلی که حساسیت بالایی دارند، بوده‌ایم. این آزمون در سال 1989 مورد تجدیدنظر عمده قرار گرفت که به (MMPI-2) معروف است. این آزمون شامل 10 مقیاس بالینی است که ابعاد بزرگ ناهنجاری‌های رفتاری انسان را بررسی می‌کند. علاوه بر این، پرسشنامه مینه‌سوتا، دارای مقیاس‌های اعتباری است که نگرش، صداقت در پاسخگویی و جهت‌گیری کلی افراد را در انجام آزمون ارزیابی می‌کند. پرسشنامه (MMPI-2)، یک ارزیابی کاملاً تخصصی است و تنها توسط یک متخصص آموزش‌دیده قابل تفسیر می‌باشد. در این آزمون به شما «بازخوردها» و «توصیه های بالینی» ارایه خواهد شد اما به منظور تفسیر کامل و همه‌جانبه آن، باید از کارشناسان i-ravan کمک بگیرید.
 

شاخص‌های اندازه‌گیری (مقیاس‌ها)
اجرای آزمون لیست آزمون‌ها