رضایت جنسی

رضایت جنسی

Hudson Sexual satisfaction Questionnaire


پرسشنامه رضایت جنسی هادسون

رضایت جنسی

Hudson Sexual satisfaction Questionnaire


پرسشنامه رضایت جنسی هادسون

 • 25
  تعداد سؤال‌ها
 • 15 دقیقه
  زمان اجرا
 • 32
  تعداد اجرا
 • 25
  تعداد سؤال‌ها
 • 15 دقیقه
  زمان اجرا
 • 32
  تعداد اجرا
هدف

ارزیابی میزان رضایت جنسی

این آزمون میزان رضایت از رابطه با شریک جنسی را ارزیابی می‌کند.

مبلغ آزمون بعد از پاسخ به سؤالات (و قبل از نمایش خروجی آزمون) از شما دریافت خواهد شد. توجه : درصورت تمایل می‌توانید هم‌اکنون نسبت به اشتراک خود در سایت اقدام نمایید (از طریق منوی کاربری - خرید اشتراک). دراینصورت با اجرای همه‌ی آزمون‌های سایت تا پایان اشتراک، از شما مبلغی بابت آن دریافت نخواهد شد.

اگرچه یک زندگی سعادتمندانه تنها تا اندازه‌ای به روابط لذت‌بخش جنسی بستگی دارد؛ ولی این روابط، یکی از مهم‌ترین علل خوشبختی یا عدم خوشبختی زندگی زناشویی است و این مسیله می‌تواند با تأثیر بر افکار و احساسات زوجین، به طور مستقیم یا غیرمستقیم روابط میان آن‌ها را در ابعاد گسترده‌ای تحت تأثیر قرار دهد.

داشتن رابطه جنسی منظم و رضایت‌بخش با همسر، یک امتیاز مهم محسوب می‌شود. خیلی از زوج‌ها ممکن است با خود بیندیشند که این موضوع آن قدرها هم بزرگ و بااهمیت نیست؛ اما از نظر روان‌شناسان و درمان گران خانواده، داشتن رابطه جنسی رضایت‌بخش در زندگی زناشویی، بسیار مورد توجه است و در کیفیت روابط زوج‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ همچنین برای سلامتی عمومیِ جامعه نیز بسیار سودمند و موثر است. علاوه بر این، رابطه جنسی رضایت‌بخش موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش استرس روزانه، خواب راحت، افزایش اعتمادبه‌نفس و حس توانایی و باروری شده و همچنین باعث افزایش طول عمر، کاهش افسردگی و ایجاد شادکامی می‌شود.

پرسشنامه رضایت جنسی «هادسون»، در سال 1981 توسط «هادسون – هریسون و کروسکاپ» برای ارزیابی سطوح رضایت زوجین ساخته شد. این مقیاس دارای 25 سؤال است و یک پرسشنامه­ خود گزارش دهی محسوب می­شود.

شاخص‌های اندازه‌گیری (مقیاس‌ها)
اجرای آزمون لیست آزمون‌ها